قطار های 4 تخته و 6 تخته ایرانی |معین درباری

سفری به یاد ماندنی با قطاری با سابقه درخشان

در بین روش های سفر، مسافرت با قطار یکی از بهترین گزینه ها میباشد زیرا از لحاظ راحتی از اتوبوس بهتر و از لحاظ هزینه در مقایسه با هواپیما مناسب تراست.اگر قصد سفر با قطار دارید باید در مورد بهترین و مناسب ترین قطار ها از لحاظ کیفیت و هزینه مناسب خود اطلاعات داشته باشید تا قطار مناسب خود را رزرو کنید .

معرفی معروف ترین شرکت حمل و نقل ریلی

در ابتدا کمی به پیشینه شرکت قطارهای رجا و پارسی بپردازیم . شرکت رجا از اولین و معروف ترین شرکت های حمل و نقل ریلی در کشور بود و فعالیت خود را در زمینه فروش بلیط قطار و جابه جایی مسافران در سال 1376 شروع کرد.رجا در ابتدا یک شرکت دولتی بود ولی بعدها بخشی از سهام خود را به بخش های خصوصی فروخت و گامی بلند در تغییر روند مدیریتی خود برداشت.

قطار های رجا

رجا قطار های زیادی دارد و همچنان به تعداد آنها می افزاید.از معروف و پر طرفدار ترین قطار های رجا میتوان قطار پلور سبز، قطار لوکس ۴ نفره رجا، قطار سیمرغ، قطار سبز و طوس،قطار های پردیس سالنی، قطار خلیج فارس و ریل باس ارم، قطار دو طبقه ای، دلیجان و قطار اتوبوسی را نام برد. با وجود این که شرکت رجا یکی از قدیمی ترین شرکت های حمل و نقل محسوب میشود خدمات و امکانات رفاهی و بهداشتی آن در سطح مناسبی هستند و تمامی مهمانداران آموزش های لازم را دیده اند و پاسخ تمامی سوالات مسافرین در رابطه با شرایط و مسیر مقصد را میدهند.

قطار 4 تخته سیمرغ رجا

قطار های رجا

ویژگی های قطار های آژانس معین درباری

 در آژانس معین درباری دو نوع قطار 6 تخته پارسی و 4 تخته سیمرغ رجا قابل رزرو میباشد که در ادامه به توضیحات جامعی درباره هر کدام میپردازیم .

قطار 6 تخته پارسی یکی از قطار های موجود در شرکت رجا میباشد که بخاطر 3 ستاره بودن آن از لحاظ هزینه به خصوص برای رفت و آمد دانشجویان مناسب میباشد. این قطار واگن های مناسب و در حد درجه دو دارد که امکانات رفاهی خوبی را شامل میشوند.محل نشیمن و خواب به گونه ای تعبیه شده که در حالت عادی سه نفر در هر طرف قرار بگیرند و برای خواب ، تخت ها به صورت سه ردیف رو به روی هم قرار گرفته اند و کمربندی نیز برای تخت های بالا در نظر گرفته شده تا هنگام خواب از آسیب دیدن مسافران جلوگیری کند. همچنین در این قطار ها صبحانه نیز سرو میشود و در صورت نیاز امکان رزرو غذا نیز هنگام خرید بلیط وجود دارد.خدمات دیگری نظیر آب و چای و حتی روزنامه ارائه میشود .

قطار های پارسی 10 کوپه دارند که در مجموع ظرفیت کلی قطار 60 نفر میشود. برای هر کدام از واگن ها یک سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی درنظر گرفته شده است. بدنه این قطار ها نیز دولایه است و تمامی پنجره ها و شیشه های آن دوجداره میباشد به این معنی که تا حد زیادی عایق صدا و گرما میباشند و کمتر متوجه سروصدای ناشی از رفت و آمد و جا به جایی مسافران و مهمانداران خواهید شد . سیستم تصویری صوتی نیز جهت تماشای فیلم یا موسیقی فراهم شده که کیفیت مناسبی دارد و اگز درخواست خاموش کردن آن را دارید میتوانید به مهماندار بسپارید .همچنین بعد از ساکن شدن در کوپه، مهمانداران ملحفه ها و بالش های تمیز و یک بار مصرفی به مسافران ارائه میدهند که این امرنکته مهمی برای رعایت بهداشت است . مسیرهای حرکت قطار پارسی به مقاصد قم به مشهد، تهران اهواز، اهواز به مشهد، کرج به مشهد، کاشان به مشهد و ساری به مشهد و بالعکس نیز حرکت میکند .البته در آژانس معین درباری حرکت قطار های 6 تخته پارسی از کرمانشاه به تهران میباشد و در شهرهای ملایر ،اراک،قم نیز توقف دارد .

قطار 6 تخته پارسی

قطار سیمرغ رجا

معرفی دیگر امکانات رفاهی قطارهای پارسی

  • -کمک های اولیه
  • -سرویس خواب تمیز و مرتب
  • -ویلچر
  • -سیستم تهویه هوا
  • -پریز های برق
  • -خدمات پذیرایی مثل صبحانه ، نوشیدنی
  • -امکان خرید غذا هنگام خرید بلیط و پرداخت آن در واگن
  • -استفاده از وایفای

قطار سیمرغ رجا

قطار سیمرغ یک قطار4 تخته ای میباشد و در هر واگن 8 کوپه قرار دارد و ظرفیت کلی آن 32 نفر است . این قطار ها 4 ستاره هستند به همین علت گاها قیمت بلیط های آن بیشتر میباشد اما به طبع امکانات بهتری هم نیز فراهم شده . تعداد ستاره های اعمال شده بر اساس قدمت و سن واگن ها و امکانات رفاهی بیشتر تعیین میشود. برای هر واگن یک مهماندار در نظر گرفته شده است که برای اعلام مشکل پیش آمده و یا سوالات مربوط به سفر از طریق آیفون داخل کوپه میتوانید با آنها در ارتباط باشید .هر کدام از کوپه های قطار مانند قطار های پارسی به سیستم تهویه ، سیستم تصویری صوتی و پریز برق مجهز هستند.دو سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی در هر دو طرف واگن به کار رفته است.

قطار سیمرغ از نظرکیفی و بهداشت شرایط خوبی دارد.همچنین قسمت رستوران این قطار نیز جهت تهیه تنقلات و نوشیدنی ها از ساعت 7صبح تا 23 فعال است. با پرداخت مبلغی اضافه نیز امکان استفاده از پلی استیشن و کتابخانه نیز وجود دارد که این امر لذت سفر را بیشتر میکند و باعث میشود طول و دراز بودن مسیر مقصد کمتر به چشم بیاید

قطار سیمرغ بعد از قطار زندگی دومین قطار ویژه ایران به شمار می آید و از لحاظ سرعت جزو قطارهای معمولی محسوب میشود .همه قطار های ویژه 4 تخته هستند.قطار سیمرغ به نسبت قطار سبز از نظر امکانات و بهداشت بهتر است و به طبع قیمت آن نیز بیشتر از قطار سبز میباشد .

به طور کل خدمات و امکانات رفاهی کوپه ها به قطار منتخب شما بستگی دارد اما همه آنها خدماتی نظیر بسته های پذیرایی ، رختخواب یکبار مصرف،پریز برق، آب معدنی و غیره را ارائه میدهند

از امکانات دیگر قطار سیمرغ میتوان به چراغ مطالعه فردی و میزهای تاشو در بین دو تخت پایین اشاره کرد.

قیمت های بلیط قطار

قیمت بلیط قطار کرمانشاه به مشهد و بالعکس به طور روزانه در حال تغییر میباشد اما با توجه به شرایط آب و هوایی و.یا مناسبت ها و حتی روز های هفته میتواند تغییر کند .